ChocolateEvent.pl - telefon kontaktowy
Porady

Porady

Dlaczego warto wynająć czekoladową fontannę z obsługą?
Ważną sprawą do przemyślenia jest obsługa. Warto wynająć czekoladową fontannę z obsługą, by nie zaprzątać sobie głowy wszystkim, co wiąże się z przygotowaniem czekoladowego poczęstunku . Przygotowanie fontanny do działania, to nie jest tylko przysłowiowe „włączenie guziczka i świecidełek na podeście”. To przygotowanie stołu, jego przystrojenie, rozstawienie fontanny, podestów, roztopienie czekolady do odpowiedniej konsystencji. Czekolada nie lubi zbyt wysokiej, jak również zbyt niskiej temperatury. Niewłaściwa temperatura może wpłynąć na jej smak i kolor. Tylko doświadczona obsługa dopilnuje szczegółów z tym związanych, ponadto zadba o prawidłowe działanie fontanny, o czystość otoczenia, by podesty nie były ubrudzone czekoladą, by salaterki były na bieżąco napełniane przekąskami. Pomoże dzieciom, osobom starszym i „niewtajemniczonym” w przygotowaniu przekąsek oblanych czekoladą. Decydując się na wypożyczenie czekoladowej fontanny napewno nie warto oszczędzać na obsłudze.
źródło: www.czekoladowafontanna.org

Jak dobrze wybrać?
Na początek warto zapytać usługodawcę, jakie urządzenie oferuje. Dwie wiodące firmy to amerykańska Sephra oraz angielska Giles & Posner. Wynajmując markowe fontanny czekoladowe będziemy mieć pewność, że nie zawiodą w trakcie uroczystości. Nie znaczy to, że urządzenia innych producentów nie zadziałają – po prostu zazwyczaj są głośniejsze, trzęsą się, często czekolada płynie nierówno, pojawiają się nieapetycznie wyglądające „dziury”, niewykluczone, że odmówią posłuszeństwa w najważniejszym momencie.
Kiedy już zdecydujemy się na konkretną fontannę czekoladową warto zapytać o usługi dodatkowe. Często w zestawach z fontanną i czekoladą wypożyczane są: podświetlane podesty, jednorazowe akcesoria (patyczki, talerzyki, serwetki), salaterki, pucharki. Bardzo ważnym dodatkiem jest stół. Warto go wypożyczyć, gdyż zazwyczaj jest on wielkością dopasowany do fontanny.
źródło: www.czekoladowafontanna.org

Jakie są atuty takiej atrakcji jak fontanna alkoholowa? 
W fontannie alkoholowej – może krążyć każdy płyn, pod warunkiem, że nie będzie gazowany. To urządzenie, w którym po kaskadach spływa płyn; goście sami go sobie serwują poprzez podstawienie naczyń. Może to być rzeczywiście drink, poncz, kruszon, wino, ale również dobrze sprawdza się sok i wtedy fontanna udostępniana jest dzieciom, które mają olbrzymią frajdę na weselu, kiedy mogą sobie same nalewać napoje do szklaneczek. Najczęściej młodzi decydują się na wprowadzenie drinka, wtedy proszą nas o przepis. Sporadycznie kruszon, czasami wino.

Reasumując:
W kompleksowej usłudze oprócz fontanny i czekolady powinien znaleźć się podświetlany podest, stół z dekoracją, jednorazowe akcesoria (serwetki, patyczki i talerzyki), szklane naczynia na przekąski i PRZEDE WSZYSTKIM osoba, która całość przygotuje, zadba o czystość otoczenia fontanny, pomoże "niewtajemniczonym" w przygotowaniu przekąsek oblanych czekoladą, a na końcu wszystko posprząta, pozostawiając wyłącznie miłe wspomnienia :)

ZAPRASZAMY !!!

Strona główna | Oferta | Galeria | Zaufali Nam | Porady | Kontakt | Mapa strony
E-mail: biuro@chocolateevent.pl | © Chocolateevent.pl
Realizacja: Strony WWW - zdzislowicz.pl